přehlídka amatérské filmové tvorby

non plus metrum - diskuze

Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1935"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
scéna v hospodě je skutečně dlouhá, vím to již dlouho, ale vzhledem ke kýžené otevřené diskuzi jsem toto přiznání selhání trošku protáhl. nápady na její jiné pojetí se mi příliš nezamlouvají, nechal bych ji tak, jak je, jen bych ji zkátil. nedokážu si stále nic bližšího představit pod tou neustále vykřikovanou invencí, protože ačkoli se mi film "miluješ mě", líbil, něco jako větší invenci jsem tam postrádal též. ale nebudu se o něm rozšiřovat tady u non plus metrum. za kritiku samozřejmě děkuji, už jen proto, že je lepší než kritika jiných, kteří tbrdili, že ten snímek byl příliš literární. co vy na to?
pro Básničku: Hej tak já nevim proč tady vůbec je ta diskuze otevřená, když veškerá kritika, co se tu objeví, místo aby se o ni diskutovalo, diskutuje se o tom, jestli je vůbec jakkákoliv kritika na amatérský film ospravedlnitelná. Tak se příště rozhodněte s čím do toho světa jdete a jestli chcete, aby vaše filmy nebyli kritizované, pouštějte si je jen doma. Já nikoho z Vás nechci urazit, ale vzhledem k tomu, že jsem taky natáčel filmy na Gymnásiu jako amatér a myslím, že českou amatérskou scénu znám docela dobře, tak taky vim, na co amatéři mají, co dokážou, tak si nemyslete, že vás stírám za něco co byste nemohli dokázat natočit.. mimochodem, co se týče technického zázemí mého filmu, .. točil jsem to střídavě na HDV FX1 a Z1, což jsou kamery, které má dnes téměř každý. I záhada na ně byla točena. Střihal jsem to na domácí střižně ve Vegasu. Čili každý z Vás má eventuálně možnost takový film technicky zajistit. Škola na film nedala ani korunu, všechny prostředky a peníze jsme si (jako štáb) sehnali sami. Samozřejmě jsem měl podporu pedagogů. Ale víte jak to s podporou pedagogů chodí.. 90% je stejně na Vás.

Nejvíc by mě překvapili takoví autoři, kteří si vezmou nejen moji kritiku k srdci, začnou pořádně makat a příští rok nám všem vytřou zrak něčim božskym. Na ty se upřímně těším.
a ještě Honzo - tvůj film byl se záhadou nejlepší, ale to ještě neznamená, že ti to dává právo vyčítat amatérským tvůrcům sebemenší chybu. Nech je uzrát! Myslím, že tě někteří za několik let překvapí!
Honza - když jsi předtím narazil na amatérské filmaře, tvrdil jsi, že je to hlavně o nadšení o novém přístupu, o odvaze. My jsme odvahu měli - natočit několika minutovou skeč, která by rozesmála a měla nápad. Nevím, jestli jsme všechny pobavili, ale nápad tam byl (si myslím). Téma fanatických přívrženců literatury se totiž ve filmech (v pokusech o film - abych se držel tvé terminologie) příliš nevyskytuje. Kdežto např. mentálně postižený sourozenec - to už někde bylo, ne? V zásadě nemá cenu o tom s tebou diskutovat. Ty jsi někde, obklopen scénaristy a různými dohledy a máš dostatečné technické zázemí - my jsme tady s nápadem, stovkou v kapse a kamerou. Ať žije republika!!!
Honzo, nejdřív natoč nějakej film a pak kritizuj jiný!!!
2 básnička: Styď se, diskuze je od toho, aby se diskutovalo. Nenavážej se podpásově!
Souhlasím s Andym. Scéna u piva to úplně likviduje. Jsme přece filmaři, vypravěči, nemusíme otrocky kopírovat realitu. scénu, ve které chceš ukázat, že se někdo nudí přece zároveň nemusíš natočit nudně, stejně tak plkání o ničem nemusíš točit tak, že ti lidé opravdu plkají o ničem. Co třeba natočit to zrychleně.. taky by tomu nebylo rozumět, ale pisklavý hlásky by tomu dali kýžený charakter, ale přitom by to byl i fór,.. a to je ještě ten nejlacinější nápad. Nebo třeba udělat jen rychlý střihy zapalování cigaret, pití piva a detaily na dva účty na kterých piva a panáky přibývají s tím, že účty by byli nadepsané jmény autorů, za které ty dva spolky bojují. Hrajte si s tim trochu, mě nejvíc štve, že všem filmům kromě posledních dvou absolutně chyběla jakákoliv invence.. něco skutečně osobního..
Andy, nejdřív natoč nějakej film a pak kritizuj jiný!!!smiley
ta scéna měla demonstrovat dlouhé plané tlachání u piva
me prisla zbytecne dlouha scena u piva, ktera kvuli technicke kavlite zcela postradala efekt o ktery se nsazila... me osobne se nejvice libilo hromadne odplivnuti a zaverenk, rychle strihana sekvense prichazeni dvou skupin k sobe...
Vtipů je tam daleko více, nežli jen dva. Pravda, že některé pochopí jen do literatury zasvěcení, ale mnohé jsou srozumitelné člověku s jakýms takýms vzděláním. Jak by to ve dvou minutách vypadalo? Co by tam bylo?
Ach jo.. tohle mohlo trvat 2 minuty, protože tam jsou asi tak dva vtipy.. skeč pro Monty Pythony možná, ale film to není..
23.12.2007 23:02:31
dfsprehlidka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one