přehlídka amatérské filmové tvorby
snímky, které uvedeme na přehlídce 5. prosince 2008
vp colorize - obrázek

vp colorize - obrázek

videoprojekce k písni colorize od olomoucké trip-hopové kapely narcotic fields z velké části zpracovává videomateriál dostupný na serveru youtube. projekt byl zamýšlen pro koncert na letošní letní filmové škole v uherském hradišti, nakonec ale nebyl realizován. na dfs máte jedinečnou (a asi i jedinou) šanci práci zhlédnout.
uvnitř - obrázek

uvnitř - obrázek

silně ironická, místy groteskní a extrémě cynická hororová bžunda po okraj naplněná odkazy na všechno.
umělé květy nevadnou - obrázek

umělé květy nevadnou - obrázek

s patrikem se něco děje. nikdo nechápe co. je potřeba najít pavla, který se též z nepochopitelných důvodů vytratil ze světa, aby se o svého bratra postaral.
Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

nezávazné pokračování filmu slepá kolej, kdy otec a syn mirek zažívají nová dobrodružství. film vznikl během dvou večerů, jedním z nich byl autentický večer kdy se po praze poflakovali všichni ti čerti a mikuláškové.

snímek vznikl již před dvěma roky, promítáme jej letos pro vás při příležitosti mikulášského večera.
venia - obrázek

venia - obrázek

špionážní pocta filmům noir z období protektorátu.
helium - obrázek

helium - obrázek

zastavit se znamená vypadnout z kola ven. pravidla jsou jasně dána. krátký a hravý klipový snímek se pokouší zachytit v několika obrazech pocity toho, kdo neumí hrát.

film bude promítán s anglickými titulky. / we offer this movie with english subtitles.
slepá kolej 3 - společné výlety do okolí - obrázek

slepá kolej 3 - společné výlety do okolí - obrázek

tento film je dosti odlišný od předchozích dvou dílů. hlavním stmelovacím prvkem s dřivějšími díly je postava otce, který se v tomto díle vybarví ještě jako větší zloduch. postava naivního mirka se v tomto díle neobjeví, a jediná spojitost tak zůstává v ledabyle prohozené větě, kterou svého syna otec komentuje. celý příběh je zasazen do dění velikonočního pondělí, v malebném městečku polička.
slzy noci - obrázek

slzy noci - obrázek

ještě cyničtější akční bžunda, která nahrazuje absentující děj nekončící akcí.
vesnická zábava - obrázek

vesnická zábava - obrázek

od základu filmový experiment, který se za použití minimálních prostředků snaží vytvořit co nejvěrnější atmosféru nepříjemné a zapeklité situace. s pomocí dvou herců a jedné kamery ukazuje i jiné druhy vesnické zábavy.
krmení - obrázek

krmení - obrázek

hostující projekt předvede intermediální skupina krmení - monika beková s kateřinou barabášovou. vizuálně působivé obrazy a kompozice, hra barev, krajina, osobní limity.

krmení není jen manifestem, ale klade si za cíl představit spontánní stránku akční tvorby, zejména videoartu. důležité je smýšlení a kaštany v kapse...
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one